Hakkımızda

Kültürlerin buluştuğu Modern meyhane;
“ ZARİFİ”
İstanbul’un köklü Rum ailelerinden olan Zarifi’lerin yoksul Rumlara
vakfettiği tarihi binada 2000 yılında açılan Zarifi Restaurant,İstanbul’un çok yönlü,zengin kültürel geleneğinin mutfak kültürü içindeki izlerini sürmek amacıyla kuruldu.
Açıldığı günden itibaren İstanbul’un en gözde yemek ve eğlence mekanlarından olan ZARİFİ ; 600 m² lik bir alana yayılan ve tavan yüksekliği yaklaşık 4 metre olan tarihi özelliklere sahip bir Pera binasında faaliyet göstermektedir. 280 Kişi yemek oturum kapasitesi,200 kişi bar konseptine sahiptir.Yemek ve eğlence anlayışını Beyoğlu’nun zengin kültürü ile birleştirmiştir. Modern Meyhane konseptinin ilk örneğidir.
2000 yılında girdiği eğlence ve lezzet yolculuğunda,şahsına münhasır yapısıyla,Beyoğlu’nun eğlence hayatını kendi tarzından ödün
vermeden,modernize ama bir o kadar da geleneklerini unutmadan ve unutturmadan 20 yıldır rakiplerinden ayrışarak misafirlerine hizmet vermektedir. Zarifi günümüzde de İstanbul’un etnik mutfak alanında tartışılmaz otoritesi kabul edilmektedir.Şef FUAT ÖZCAN’ın hazırladığı menüsünde ;Dana Brasato ( ağır ateşte pişmiş dana kürek ), zengin meze çeşitleri gibi lezzetlerin yanı sıra; Ispanak Kökü,Pırasa Köftesi ve Topik gibi “Zarifi Klasikleri” de yer almaktadır. Zengin mutfak kültürü,renkli müzik yelpazesi ve eğlence anlayışı ile her
daim akıllarda kalan İstanbul’a değer katan mekan olarak gösterilen ZARİFİ’de; Hafta sonları Cuma akşamlarında,Greek gecesi ile Ege’nin iki yakasını aşkla buluşturan Türkçe ve Greek repertuarı ile GÖKNUR ONUR, Cumartesi akşamları ,geçmişten günümüze her telden,güncel,popüler geniş repertuarı ile ÖZLEM YÜKSEK&SERGİO ,hafta içi modern meyhane 80’ler 90’lar Gecesi Dj Performansıyla unutulmaz eğlenceli anlarınızın adresi olmaya devam ediyoruz.
Farklı Kültürlerin Zarif Randevusu “ZARİFİ “